MARCA 
START 
19:30 
Kup Bilet

Na kolejne spotkanie LADIES NIGHT zapraszamy Was już 3 marca o godzinie 19:30!
Czeka na Was przedpremierowy pokaz filmu: "Carol"!

UWAGA: Dodaliśmy nowe lokalizacje. Już w marcu Ladies Night odbędzie się także w Sosnowcu i Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy!

Carol

OBSADA: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson
REŻYSERIA: Todd Haynes
SCENARIUSZ: Phyllis Nagy
GATUNEK: Dramat
PRODUKCJA: USA, Wielka Brytania
DYSTRYBUCJA: Gutek Film

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki – "najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat" (The Guardian).

"Carol" to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett ("Blue Jasmine"), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem").

"Carol" jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy "I Am Not There", "Idola" i "Daleko od nieba". Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes, gdzie Rooney Mara otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Film otrzymał w tym roku pięć nominacji do Złotych Globów, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć.

Todd Haynes